Фотосесія вагітності (Pregnancy photosession): думки щодо проведення

Фото вагітних, вагітність, беременность, pregnancy, gestation(весільний фотограф Дмитро Павленко, Чернігів, wedding photographer Dmytro Pavlenko)

Після того, як я трохи змінив дизайн свого сайту, дехто з друзів «тоненько натякнув» мені, що дуже не вистачає блогів. Саме у форматі «більше тексту». Сказати, що їх раніше  було багато, так ні. Проте іноді й самому хочеться трошечки побути розповідачем.

Запис мав бути коротеньким, однак тема фотографування у період вагітності, якій чомусь захотілося присвятити одну з перших статей, спонукала розписати детальніше.

Хоч і не часто займаюся цим видом фотографії (все ж я більше весільний фотограф), проте торкнутися цього хочеться, оскільки помітив кілька моментів, на які фотографи, що лише починають свій творчий шлях, а іноді й досвідчені, можуть не звернути уваги. Частково, пов'язано це з тим, що в повсякденному житті ми не зіштовхуємося з тим, із чим доводиться зіштовхуватися майбутній молодій мамі.

Не залежно від міста: Київ, Чернігів, Одеса чи, Львів чи інші; навіть у колег із сусідніх країн буває так само. Все починається доволі просто: дівчина, що відносно скоро планує народити дитину, (або її чоловік) звертається до вас із питанням про фотосесію, аби були фотокартки на згадку про цей чудовий стан. Далі домовленості по часу, по одягу, по локації, де буде проходити зйомка, по можливому реквізиту – все, як завжди. І тут закрадається перша «похибка».

Далі конкретика по похибках і варіантах їх рішення.Фото вагітних, вагітність, беременность, pregnancy, gestation(весільний фотограф Дмитро Павленко, Чернігів)

  • Фотографи, як досвідчені (або не дуже досвідчені, проте начитані новачки) в своїй справі люди, починають пропонувати безліч варіацій, вже продуманих і прорахованих схем. І це суперечить здоровому глузду орієнтованому на замовника. Першим чином, вважаю, необхідно поцікавитися, а що саме хоче отримати від фотосесії ваша модель. Розпитати, «вивести на чисту воду» під час невимушеної бесіди. І вже потім, користуючись власними знаннями та досвідом скоригувати це, пропонуючи варіанти (оскільки є певні технічні моменти, що мають бути враховані).

Не обмежуйте фантазію замовника, а направляйте її. І тоді з великою вірогідністю отримаєте й задоволеного клієнта, й цікаві фотографії.

  • Звикнувши до роботи з моделями (особливо це стосується тих фотографів, які працюють з професійними моделями чи з тими, що починають), вони забувають, елементарну річ – вагітній дівчині дещо важче переносити довгі навантаження, як-то позування чи рухи. Тому потрібно слідкувати за станом людини, що у вас на фотосесії, заздалегідь продумати невеликі перерви та розпитати про загальний стан перед зйомкою й про те, що чи зможе вагітна модель в цьому випадку «відпрацювати» певні пози.

Фото вагітних, вагітність, беременность, pregnancy, gestation(весільний фотограф Дмитро Павленко, Чернігів)-003

  • Здоров'я. Часто-густо ми – фотографи, не звертаємо уваги на своє нездужання (легку застуду, слабкість і т.п.) і йдемо на зйомки. Бо є домовленість і підводити замовника не можна. Але тут зовсім інша річ, оскільки у випадку вагітності, навіть незначна дводенна хвороба може поставити під загрозу здоров'я молодої мами. Є кілька варіантів вирішення цього питання. Найкращий – перенести зйомку на пару діб. Якщо це не є можливим, то можна вжити елементарні заходи безпеки: вдягти на зйомці медичну маску (так, саме вам, а не моделі), намагатися мінімізувати своє перебування поблизу моделі. Для цього можна попросити асистента поправляти те, що ви б робили (наприклад, коли модель позує поправити їй деталь гардеробу).
  • Рамки. Потрібно перестати заганяти себе в рамки. Позбавляймося кліше! Тут є певний відгомін першого пункту цього списку. Фото вагітних, вагітність, беременность, pregnancy, gestation(весільний фотограф Дмитро Павленко, Чернігів)Варто частіше змінювати принципи зйомки, відходити від «конвеєрності». Чому б не спробувати показати витонченість жінки під час вагітності? Чи показати не лише її саму, а також і її чоловіка з нею в цей період. Варіантів урізноманітнення цих фотографій вистачає, тож перестаньте обмежувати себе. Пропонуйте нестандартне! Якщо від вас не вимагають «класики», то чому б не зробити щось нове і цікаве?

Маю надію, що ця стаття хоч трохи допоможе вам у творчості й ваші роботи ставатимуть дедалі кращими, оригінальнішими.

P.S. В продовження теми: при фотографуванні немовлят рекомендую використовувати медичну маску, навіть, якщо ви повністю здорові (чи так вважаєте). Сам, принаймні, завжди так роблю. Коли потрібно наблизитися до дитини під час фотосесії.

P.P.S. В матеріалі використані, зроблені мною в минулі роки, фотографії вагітних саме з огляду на побажання моделей (десь навіть весь декор творча пара робила сама,а потім ми разом розставляли по імпровізованій студії).

Фото вагітних, вагітність, беременность, pregnancy, gestation(свадебный фотограф Дмитрий Павленко, Чернигов)-006 Фото вагітних, вагітність, беременность, pregnancy, gestation(весільний фотограф Дмитро Павленко, Чернігів)

Leave a comment